بسیار سفر باید :سفر کردن انسان‌ها را فروتن می‌کند زیرا در سفر است که شما پهناور بودن جهان و عظیم بودن همه آنچه در آن زندگی میکنید را کشف می‌کنید.

آرامگاه بانوی سردار (بی بی مریم) کجاست؟

آرامگاه ها تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ 45 بازدید

بانوی سردار بی بی مریم

()بی‌بی مریم بختیاری (۱۳۱۶-۱۲۵۳)  یکی از بانوان سردار دلیر ایرانی بود که اکنون داستان زندگی اش در فیلم بانوی سردار شبکه 3 روایت می شود. وی  در تکیه میرفندرسکی در تخت فولاد اصفهان دفن شده است.

بی‌بی مریم، معروف به سردار مریم بختیاری، دختر حسینقلی‌خان ایلخانی، برادر علیقلی‌خان سردار اسعد و مادر علیمردان‌خان بختیاری بود که به فرمان رضا شاه اعدام شد. بی‌بی مریم از پیشگامان نهضت پیشرفت زنان ایران و از مدافعان کشور در جنگ جهانی اول به شمار می‌آمد.

مجموعه تلویزیونی «بانوی سردار» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی که روی آنتن شبکه سه سیما رفت، داستان زندگی این بانوی سردار ایرانی را روایت می‌کند. پانته‌آ سیروس (در نقش بی‌بی مریم)، سهیلا رضوی، حبیب دهقان‌نسب، فرخ نعمتی، کاظم هژیر آزاد، محمد فیلی، فرزین محدث و … از جمله بازیگران این سریال بودند.

در ادامه ی این مطلب می توانید تصاویر مربوط به آرامگاه بی بی مریم و همچنین تصویری از خود او را مشاهده کنید. با ما در ادامه ی این مطلب همراه باشید.

بانوی سردار بی بی مریم

بانوی سردار بی بی مریم

بانوی سردار بی بی مریم

برچسب‌ها:,